Multifunkční hrnec
Elektrický multifunkční hrnec aneb pomalý hrnec s rozšířenými funkcemi.
Slyšeli jste o pomalém vaření? S nápadem koupit pomalý hrnec přišel můj tygr už víc jak před rokem. Jeho nápad mě moc nenadchl a hned jsem ho smetla ze stolu. S vidinou dalšího krámu na lince jsem se nechtěla smířit. Uplynul rok a tygr opět otevřel toto téma. Viděla jsem na něm, jak je z nápadu koupě pomalého hrnce nadšený. Říká: „Zkus si aspoň o tom něco přečíst, uvidíš, že je to dobrý nápad“. Vzala jsem ho na milost a začala na internetu hledat výhody a nevýhody pomalého vaření, typy hrnců, jejich ceny, spotřebu atd. Zjistila jsem jen samá pozitiva a tak jsem začala o koupi hrnce uvažovat. Velkým pomocníkem při rozhodování mi byla heuréka, kde jsem našla spoustu užitečných informací.
výběr hrnce:
Pomalý či multifunkční hrnec? Pomalý hrnec je fajn, i jeho cena je podstatně nižší. Já jsem ale měla jasno – když už, tak chci hrnec, který umí uvařit jídlo od začátku až do konce. Multifunkční hrnec byl tudíž jasná volba.
kritéria:
- Velikost: jsme sice doma už jen dva, ale často se sejdeme všichni a tak potřebuju jídlo pro 5 až 6 jedlíků, proto jsem vybírala hrnec odpovídající velikosti
- Materiál varné nádoby: Po přečtení různých recenzí jsem si vybrala hrnec s keramickou nádobou, kterou můžu vyndat a s klidem strčit do trouby, když potřebuju obzvlášť vypečenou kůrčičku.
- Tvar varné nádoby: hned od zaščátku jsem věděla, že chci oválný typ, kde se bez problému vleze i celá kachna.
- Výkon: pod 1500 W
- Manuál a ovládání v češtině
- Rozumná cena
Vyhrál elektrický multifunkční hrnec Tesla M80 deluxe. Ten splňoval všechna má kritéria a navíc se mi designově líbil.
funkce-programy:
- RUČNÍ NASTAVENÍ: po stisknutí tlačítka si můžu ručně nastavit jak teplotu, tak i čas vaření.
- POMALÉ VAŘENÍí: h – high, to je vaření na vyšší teplotu-asi 94 oC, po opětovném zmáčknutí se přepnete do režimu l – low, kde vaříte při teplotě přibližně 85 oC.
- SMAŽENÍ: tuto funkci využívám před pomalým vařením, kdy potřebuju třeba osmahnout cibulku, či orestovat maso.Ale jak již název tlačítka vypovídá, můžete i smažit řízky.
- SOUS-VIDE: funkce pro fajnšmekry. Je to vlastně vaření potravin ve vakuu při teplotě 40-90 oC. K tomuto vaření potřebujete vakuovačku a odpovídající sáčky k vakuování.
- DUŠENÍ: je prostě dušení – teplota 79-99 oC
- JOGURT: naliju mléko(nejlépe plnotučné), přidám jogurt active(s živými kulturami) a do rána mám svůj lahodný jogurt
- PÁRA: jak už sám název tlačítka říká, tak po jeho stisknutí vaříte na páře. Používám k němu košíček, který byl součástí balení.
- RÝŽE: tato funkce nahrazuje rýžovar. Vložím proplachnutou rýži, zaleju vodou v poměru 1:1
- ODLOŽENÝ START: tady si nastavím čas, kdy se má spustit vaření, abych měla hotové, teplé jídlo v požadovanou hodinu
- UDRŽOVÁNÍ TEPLOTY: po ukončení pomalého vaření se tato funkce automaticky zapne. Můžete ji kdykoliv vypnout, popř. zapnout.
- ZRUŠIT: po stisknutí tohoto tlačítka okamžitě zrušíte vámi zvolené vaření.
Pomalé vaření jsem si moc oblíbila. Nejenže je takové vaření zdravé, kdy zachováte ve větší míře nutriční hodnoty uvařeného jídla, ale je to i obrovská úspora času. Navíc mě moc překvapilo, že když vařím zeleninu společně s masem třeba 8 hodin, tak se zelenina nerozblencá a je tzv. na skus. A vývar táhnutý třeba 12 hodin přes noc – prostě pohádka. Jsem moc ráda, že jsem svůj názorna pomalý hrnec přehodnotila a mám jej doma. Dokonce už má i své místo, když v něm nevařím, což je ale zřídka.